Dzień Dziecka 2026

Festyn z okazji Dnia Dziecka
3 czerwca br. uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie klas I – IV
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smardzewie bawili się na festynie
z okazji Dnia Dziecka. Uroczystego rozpoczęcia dziecięcej fety dokonali Dyrektor Szkoły Pan Jacek Melnyk i Zastępca Wójta Gminy Szczaniec Pani Monika Wendorff – Rygas, życząc zebranym nieustającej radości i udanej zabawy. Tego dnia sale lekcyjne i boiska przyszkolne zamieniły się w wielką salę zabaw i gier. Uczestnicy mogli brać udział
w różnorodnych konkurencjach sportowych, rozwiązywać łamigłówki logiczne,
bawić się na kolorowych dmuchańcach, oglądać filmy w sali kinowej, korzystać z malowania twarzy i zaplatania warkoczyków. W chwili oddechu uczniowie próbowali przepysznego poczęstunku. Hot dogi, frytki, owoce, przepyszne ciasta
i wyjątkowa lemoniada umilały wspaniałą zabawę.
Ten dzień pełen radości, dziecięcego gwaru i zabawy byłby niemożliwy
bez wsparcia przyjaciół szkoły.

Bardzo DZIĘKUJEMY:

  • Radzie Rodziców za pomoc w organizacji festynu,
  • rodzicom za upieczenie przepysznych ciast,
  • CKiB w Szczańcu za organizację seansu kinowego oraz malowanie twarzy naszym milusińskim i zaplatanie im warkoczyków,
  • KGW w Szczańcu za przygotowanie poczęstunku i wyjątkowej lemoniady.

Bardzo DZIĘKUJEMY za wsparcie finansowe:

  • Centrum Usług Społecznych w Szczańcu,
  • firmie ŻAK Reklama,
  • firmie Walus Trans,
  • firmie Józef Wencel PHU,
  • firmie MIKO – Okna,
  • firmie Alltrans.

Radość i dziecięcy uśmiech jest wyjątkowym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia.

 

„Kreatywna matematyka”

W maju bieżącego roku uczniowie klas I-III zakończyli
udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywna Matematyka”. Głównym celem projektu było innowacyjne i pomysłowe podejście
do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych.

W ramach realizacji projektu na każdy miesiąc zaplanowano zadania
oraz propozycje ich wykonania. Uczniowie realizowali m.in. działania
w ramach modułu: Matematyka
w plenerze, Zabawy kształtem, Zimowa geometria czy Matematyka w ruchu.  Dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach wykorzystujących elementy zabawy, eksperymentowania, ruchu, działań plastycznych, konstrukcyjnych i sensorycznych. Wykonywane zadania umożliwiały
im zdobywanie wiedzy matematycznej poprzez bezpośrednie doświadczenie, obserwację oraz samodzielne odkrywanie zależności. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane zadania, wykazywali aktywność
i ciekawość poznawczą. Dzięki różnorodnym formom pracy matematyka stała się dla nich bardziej zrozumiała i atrakcyjna.

Realizacja projektu edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” potwierdziła,
że wielozmysłowe i kreatywne podejście do edukacji matematycznej skutecznie wspiera rozwój kompetencji matematycznych oraz pozytywne nastawienie dzieci do nauki.

„Have a Walk with Dictionary”- konkurs j. angielskiego

W dniu 27-go maja uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego „Have a Walk with Dictionary”.  Chętni zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych: klas V- VI oraz VII- VIII. Młodzież pracowała
ze słownikami, w których wyszukiwała znaczenia haseł.
Konkurs miał na celu nie tylko wzbogacić zasób słownictwa,
ale przede wszystkim zachęcić uczniów do sięgania
do tych tradycyjnych- nieinternetowych źródeł wiedzy.

Pasowanie na Czytelnika

21 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów
klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.
W uroczystości uczestniczyli również wychowawczyni klasy pierwszej
Pani Krystyna Walkowiak oraz Dyrektor Pan Jacek Melnyk.
Przed przystąpieniem do złożenia przysięgi, uczniowie poznali zasady korzystania z książek, po czym przystąpili do egzaminu ze znajomości bajek. Wszystkie dzieci egzamin zdały celująco. Po uroczystym złożeniu przysięgi na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz książkę pt. „Wnuczka Antykwariusza”
autorstwa Justyny Bednarek, ufundowaną przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, a także mapę turystyczną „Brama Lubuska”.