Wycieczka klasy trzeciej do Wrocławia
Dnia 12 czerwca 2026 roku klasa trzecia uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Wraz z wychowawczynią, p. Jolantą Karcz oraz p. Anną Świątek stawiliśmy się o godzinie 6.45 na zbiórce. Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 7.00
i wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu gondolą Polinka.
Było to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie. Następnie udaliśmy się do Zoo, którego zwiedzanie zapoczątkowała wizyta
w Afrykarium. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych gatunków ryb. Podziwialiśmy ryby rafy koralowej, rekiny, różne gatunki płaszczek oraz wiele innych egzotycznych mieszkańców świata podwodnego.
Z dużym zaciekawieniem z bliska obserwowaliśmy zwierzęta pływające nad naszymi głowami w podwodnym tunelu.
Następnie udaliśmy się na spacer po wrocławskim Zoo. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zwierząt, między innymi słonie, żyrafy, hipopotamy, małpy, pawiany. Po wyjściu z Zoo przeszliśmy do Przystani Zwierzynieckiej, gdyż kolejnym punktem naszej wycieczki
był rejs statkiem po Odrze, podczas którego podziwialiśmy panoramę miasta. Po pełnym wrażeń rejsie, udaliśmy się na obiad. Posileni i pełni nowej energii wyruszyliśmy na zwiedzanie największej w Polsce makiety kolejowej w Polsce. Przedstawia
ona Wrocław oraz Dolny Śląsk. Najbardziej zachwyciły nas poruszające się pociągi i samochody oraz tysiące małych figurek ludzi, wśród których odnajdywaliśmy wiele zabawnych scenek
i szczegółów. Dodatkową atrakcją były zmiany dnia i nocy
oraz „prawdziwa” burza. Czuliśmy się, jak w miniaturowym świecie.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mcdonalds,
gdzie mogliśmy coś zjeść i odpocząć. Wkrótce okazało się,
że to nie koniec atrakcji … Nasz autokar uległ małej awarii
i konieczna była wizyta w warsztacie samochodowym,
który okazał się dużym, ogrodzonym placem, więc oczekując
na naprawienie awarii mogliśmy się wspólnie pobawić.
Mimo nieprzewidzianych trudności, wszyscy zachowaliśmy dobry humor, pamiętaliśmy o zachowaniu kultury oraz bezpieczeństwa
i bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Powrót z wycieczki nastąpił około godziny 22.00.
Wyjazd był bardzo udany, dostarczył wielu ciekawych doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń. Spędziliśmy razem miło czas
i wróciliśmy z mnóstwem pięknych wspomnień.
Zawody LA – finał wojewódzki
11 czerwca 2026r. na stadionie w Słubicach odbyły się
finały wojewódzkie w lekkoatletyce.
Naszą szkołę w biegach na dystansie 600m reprezentowali:
Julia Turlejska, Kornel Filipowicz i Bartosz Ambroży.
Konkursy przedmiotowe w klasach I – III
W maju i w czerwcu w klasach I – III odbyły się konkursy przedmiotowe: ortograficzny, matematyczny i kaligraficzny. Uczniowie wykazali się znajomością zasad poprawnego pisania, zgłębiali tajniki logicznego myślenia oraz popisali się pięknym, wzorcowym pismem.
Wszyscy uczestnicy konkursów zaprezentowali wysoki poziom posiadanych wiadomości i umiejętności.
Organizatorami konkursu były nauczycielki z klas I – III:
– Jolanta Karcz – konkurs kaligraficzny
– Beata Żelechowska – konkurs ortograficzny
– Krystyna Walkowiak – konkurs matematyczny
Oto wyniki konkursów:
Konkurs kaligraficzny:
klasa I:
– I miejsce – Jga Ambroży
– II miejsce – Wanda Przybysz
– III miejsce – Maja Jerzynek
Wyróżnienie:
– Lena Bursztyn
– Alicja Walak
klasa II
– I miejsce – Michalina Szpuniar
– II miejsce – Maria Szmidt
– III miejsce – Julia Bogucka
Wyróżnienie:
– Kacper Wijatowski
– Alicja Julia Paulußen
klasa III
– I miejsce – Amelia Sypniewska
– II miejsce – Maja Zych
– III miejsce – Natalia Ratajczak
Wyróżnienie:
– Maria Ryczkowska
Konkurs ortograficzny:
klasa II:
– I miejsce – Marcin Skórka
– II miejsce – Michalina Szpuniar
– III miejsce – Kacper Wijatowski
klasa III:
– I miejsce – Filip Masiarz
– II miejsce – Nikodem Szerszeń
– III miejsce -Amelia Sypniewska
Konkurs matematyczny:
klasa I:
– I miejsce – Igor Wojtaszak
– II miejsce – Gabriel Kryszczyński
– III miejsce – Iga Ambroży
klasa II:
– I miejsce – Kacper Wijatowski
– II miejsce – Paweł Kłosiak, Dawid Wasielewski
– III miejsce – Marcin Skórka
klasa III:
– I miejsce – Nikodem Szerszeń
– II miejsce – Jakub Jednorowicz
– III miejsce – Adam Michalik
Wszystkim uczestnikom dziękujemy! Zwycięzcom gratulujemy!
Apel SU
Ostatni w tym roku szkolnym Apel Samorządu Uczniowskiego





























































































































