24 czerwca uczniowie klas 1-3 radośnie pożegnali miniony rok szkolny.
W szczanieckim parku miło spędzili czas na powietrzu,
grając w różne gry i organizując zabawy ruchowe.
Było słonecznie i ciepło, co sprzyjało wspólnej zabawie. Dzień bez plecaka był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu, snucia planów wakacyjnych oraz rozwijania umiejętności współpracy. Uczniowie wrócili do szkoły w doskonałych humorach
zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
Piknik na zakończenie trzeciej klasy
22 czerwca klasa trzecia zorganizowała piknik na zakończenie wspólnej przygody w pierwszym etapie edukacyjnym. Od rana wszystkim dopisywał świetny humor. Pogoda była bardzo ładna, więc mogliśmy spędzić ten czas
na świeżym powietrzu w Szczanieckim Parku Świętojańskim, gdzie braliśmy udział w różnych grach sportowych, zabawach integracyjnych, „rozmowach na kocykach” oraz wspólnym jedzeniu pysznej pizzy. Podobnie jak pogoda, humor również wszystkim dopisywał.
Piknik był bardzo udany i dostarczył nam wielu radosnych chwil.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a wspólnie spędzony czas sprawił,
że te ostatnie dni w trzeciej klasie były wyjątkowe i niezapomniane.
Jolanta Karcz
Wycieczka klasy trzeciej do Wrocławia
Dnia 12 czerwca 2026 roku klasa trzecia uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Wraz z wychowawczynią, p. Jolantą Karcz oraz p. Anną Świątek stawiliśmy się o godzinie 6.45 na zbiórce. Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 7.00
i wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu gondolą Polinka.
Było to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie. Następnie udaliśmy się do Zoo, którego zwiedzanie zapoczątkowała wizyta
w Afrykarium. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych gatunków ryb. Podziwialiśmy ryby rafy koralowej, rekiny, różne gatunki płaszczek oraz wiele innych egzotycznych mieszkańców świata podwodnego.
Z dużym zaciekawieniem z bliska obserwowaliśmy zwierzęta pływające nad naszymi głowami w podwodnym tunelu.
Następnie udaliśmy się na spacer po wrocławskim Zoo. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zwierząt, między innymi słonie, żyrafy, hipopotamy, małpy, pawiany. Po wyjściu z Zoo przeszliśmy do Przystani Zwierzynieckiej, gdyż kolejnym punktem naszej wycieczki
był rejs statkiem po Odrze, podczas którego podziwialiśmy panoramę miasta. Po pełnym wrażeń rejsie, udaliśmy się na obiad. Posileni i pełni nowej energii wyruszyliśmy na zwiedzanie największej w Polsce makiety kolejowej w Polsce. Przedstawia
ona Wrocław oraz Dolny Śląsk. Najbardziej zachwyciły nas poruszające się pociągi i samochody oraz tysiące małych figurek ludzi, wśród których odnajdywaliśmy wiele zabawnych scenek
i szczegółów. Dodatkową atrakcją były zmiany dnia i nocy
oraz „prawdziwa” burza. Czuliśmy się, jak w miniaturowym świecie.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mcdonalds,
gdzie mogliśmy coś zjeść i odpocząć. Wkrótce okazało się,
że to nie koniec atrakcji … Nasz autokar uległ małej awarii
i konieczna była wizyta w warsztacie samochodowym,
który okazał się dużym, ogrodzonym placem, więc oczekując
na naprawienie awarii mogliśmy się wspólnie pobawić.
Mimo nieprzewidzianych trudności, wszyscy zachowaliśmy dobry humor, pamiętaliśmy o zachowaniu kultury oraz bezpieczeństwa
i bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Powrót z wycieczki nastąpił około godziny 22.00.
Wyjazd był bardzo udany, dostarczył wielu ciekawych doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń. Spędziliśmy razem miło czas
i wróciliśmy z mnóstwem pięknych wspomnień.
Zawody LA – finał wojewódzki
11 czerwca 2026r. na stadionie w Słubicach odbyły się
finały wojewódzkie w lekkoatletyce.
Naszą szkołę w biegach na dystansie 600m reprezentowali:
Julia Turlejska, Kornel Filipowicz i Bartosz Ambroży.



























































































































