„Najważniejsza jest przyjaźń, solidarność, pomoc i wspólne działanie. Nawet największe bogactwa nie mają takiej wartości, jak prawdziwa przyjaźń i nadzieja”.
W dniach 20-22 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III odbyli niezwykłą podróż w świat pełen magii. Pierwszym przystankiem była sala widowiskowa Szczanieckiego Ośrodka Kultury, gdzie w ramach Wędrującego Ale Kina obejrzeli film pt: „Traktorek Florek”. Jest to piękna opowieść o sile przyjaźni i solidarności mieszkańców oraz o nadziei, której nie można tracić, ponieważ jest największą mocą człowieka.
Teatr w Zielonej Górze – to drugi przystanek. 21 listopada 2017 r. uczniowie podziwiali sztukę pt: „Strażniczka Magicznego Lasu” w wykonaniu aktorów koszalińskiego teatru. Młodzi widzowie przenieśli się do zaczarowanego lasu, gdzie doszło do ponurych zdarzeń. Mieszkańców lasu czekała walka o życie, a przyjaźń została wystawiona na ciężką próbę. Jednak ich wspólne działania, dobre serce i koleżeństwo pozwoliły uratować strażniczkę lasu i całe środowisko leśne.
Wyjazd do teatru połączono ze zwiedzaniem zielonogórskiej Palmiarni, gdzie uczniowie mogli podziwiać ciekawe rośliny, ryby, żółwie oraz żarłoczne piranie. Wyprawa zakończyła się w kawiarni. A tam pyszne lody i desery.
Trzeciego dnia gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru „Blaszany Bębenek” z Trzebini. W ich wykonaniu uczniowie zobaczyli widowisko pt. „Skarb to nie tylko złoto”. Jest to wesoła historia dwójki krasnali, którzy przeżyli wiele zabawnych i niebezpiecznych, a zarazem pouczających przygód. Dzięki pomocy przyjaciół podróż krasnali zakończyła się szczęśliwie. Spektakl przybliżył dzieciom obraz prawdziwej przyjaźni oraz dlaczego należy słuchać starszych i nie ufać nieznajomym.
Trzydniowe obcowanie ze sztuką było wspaniałą przygodą. Młodzi widzowie przeżyli piękne chwile. Poznali wiele wartościowych cech człowieka. Podsumowaniem niech będzie wypowiedź uczniów:
„Najważniejsza jest przyjaźń, solidarność, pomoc i wspólne działanie. Nawet największe bogactwa nie mają takiej wartości, jak prawdziwa przyjaźń i nadzieja.
Krystyna Walkowiak