Pierwszoklasiści w młynie.

PIERWSZOKLASIŚCI W MŁYNIE

Pedagog szkolny Krystyna Piątek  zaprosiła  uczniów  klasy pierwszej  szkoły podstawowej na wycieczkę po Szczańcu celem poznania  ważnych   a zarazem ciekawych  budynków naszej miejscowości. Dzieci już wiedzą, który to budynek  władz samorządowych  czyli  Gminy Szczaniec, a także   budynek Szczanieckiego Ośrodka Kultury oraz  kościół parafialny.  Podczas  spaceru przez park,  dzieci  wskazały budynek przedszkola,  do którego  jeszcze niedawno  uczęszczały. Największą  atrakcją okazał się stary  300 leni młyn  oraz spotkanie  z młynarzem Panem Michałem Marcinowskim. Córka Pana młynarza  Pani Danuta Grzesik opowiedziała dzieciom o tym jak z ziarenka  powstaje mąka. Pokazała wielkie  koło młyńskie, które wykonał  ręcznie  miejscowy  stolarz Pan  Leon Śliwa.  Na koniec spotkania poczęstowała dzieci     słodką niespodzianką.

Przygotowała:  Krystyna Piątek

Sprzątanie Świata’ 2016

„Sprzątanie Świata”

16 września 2016 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku 23. edycja akcji „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Głównym przesłaniem akcji było:

–   promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

–   unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

–   uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Organizatorzy akcji apelowali:

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

W piątek 16 września uczniowie Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej wraz z wychowawcami zbierali śmieci we wcześniej ustalonych miejscach. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała szybkiemu i sprawnemu przebiegowi akcji.

Worki i rękawice otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Szczaniec.

Poprzez udział w takich przedsięwzięciach jak akcja „Sprzątanie Świata” uświadamiamy uczniom jak wielki jest ich wpływ na środowisko i uczymy ich odpowiedzialności za nie. Zaangażowanie uczniów w akcję daje nadzieję, że przyszłość naszej planety jest w dobrych rękach.