Szczanieccy lekkoatleci w finałach wojewódzkich

   23 maja 2017r. na stadionie w Świebodzinie odbyły się zawody  lekkoatytletyczne młodzików w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę naszą reprezentowali: Wiktoria Milej (bieg 600m), Anastazja Wiśniewska (pchnięcie kulą), Andżelika Chilińska (pchnięcie kulą), Aleksandra Derda (skok w dal), Kinga Garbowska (bieg 300m,skok w dal), Michał Srokowski(bieg na 300m, skok w dal) i Błażej Nawrocki (bieg na 300m).
Wiktoria Milej i Anastazja Wiśniewska w swoich konkurencjach zajęły I miejsca, Błażej Nawrocki III miejsce. Troje tych zawodników będzie reprezentować naszą szkołę w finałach wojewódzkich w Słubicach.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim !!!

(M.Cz)

Szkolny etap konkursu „Ojczyzno Ma”

   15.05.2017r. odbył się etap szkolny konkursu „Ojczyzno MA”. Celem Konkursu jest krzewienie treści religijno – patriotycznych wśród młodego pokolenia z zakresu wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i regionie. Głównym organizatorem konkursu jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
W konkursie udział wzięło 6 uczniów klasy VI: Weronika Ambroży, Mikołaj Iwaszkiewicz, Wojciech Kotecki, Michał Kardzis, Amelia Jańczak, Jakub Wróblewicz.
Zwycięzcami konkursu na szczeblu parafialnym zostali:

I miejsce – Jakub Wróblewicz
II miejsce – Mikołaj Iwaszkiewicz
III miejsce – Weronika Ambroży

  to oni będą reprezentować naszą szkołę w finale diecezjalnym, który odbędzie się 09 listopada 2017r.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez proboszcza parafii pw. Św. Anny w Szczańcu księdza Krzysztofa Oleszkiewicza.
Do Konkursu uczniów przygotowała pani Anna Białasik. Konkurs prowadził Jan Greczycho z pomocą księdza Stanisława Kwiatkowskiego i pani Urszuli Kaczanowskiej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale diecezjalnym!

Eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego

27 kwietnia 2017 roku w Świebodzińskim Domu Kultury odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte 2017. Rada Artystyczna do finału wojewódzkiego nominowała następujące osoby:
I kategoria wiekowa:
1. Emilia Chłopowiec – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
2. Szymon Krzemiński – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Świebodzinie
3. Laura Białasik – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
II kategoria wiekowa:

1. Weronika Ambroży – Zespół Szkół w Szczańcu                      

2. Ignacy Juszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie
3. Barbara Taront – Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie
4. Julia Półtorak – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
III. kategoria wiekowa

1. Martyna Fijałkowska – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
2. Zuzanna Kubacka – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
3. Ligia Skrzypczak – Zespół Szkół w Szczańcu

Wyróżnienia

I kategoria wiekowa:
Iga Przygońska, Bartosz Mikołajczyk, Witold Jankowiak
II kategoria wiekowa:

Szymon Włodarczyk, Alicja Kalińska, Amelia Najda, Maksymilian Kamiński
III kategoria wiekowa

Aneta Gruszeczka, Klaudia Kaczmarek

Weronika Ambroży otrzymała nagrodę specjalną przyznaną przez jednego z jurorów, aktora Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, pana Artura Belinga.

Gratulujemy Weronice Ambroży z klasy VI szkoły podstawowej i Ligii Skrzypczak
z klasy IIIB gimnazjum awansu do finału wojewódzkiego.

Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Wycieczka do Wrocławia

„Podróżnik, który nie potrafi obserwować, jest jak ptak pozbawiony skrzydeł”
Moslih Eddin Saadi

Nam się skrzydła rozwinęły!

   Każdy z niecierpliwością wyczekiwał ciepłych promyków słońca, a to wszystko po to, by wybrać się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Wraz z koleżankami i kolegami z równoległej klasy II, wczesnym rankiem 8 maja 2017 r., wyruszyliśmy w podróż, by zderzyć się ze wspaniałymi przeżyciami.
Wrocław przywitał nas dobrą na zwiedzanie pogodą. Pierwsze kroki skierowaliśmy do najwyższego budynku mieszkalno-biurowego w Polsce Sky Tower, mającego 212 m wysokości oraz 50 pięter. My zatrzymaliśmy się na 49, skąd rozpościera się wspaniały widok na przepiękną i tętniącą życiem aglomeracją. Zachwyt urokliwą panoramą, jaki towarzyszył nam w podniebnych chmurkach, aż trudno opisać.
Kolejnym etapem wycieczki było ZOO, a w nim Afrykarium i ,,bliskie spotkania” z innymi zwierzętami. W Afrykarium widzieliśmy różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany, żółwie morskie, węże i inne gady. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się kotiki. Przysłowie mówi, że „strach ma wielkie oczy”, ale my je dostaliśmy, kiedy ujrzeliśmy w wodzie skradającego się ukradkiem krokodyla. Czuliśmy się, jak w Afryce, bo taki tam panował afrykański klimat.
Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących ZOO, a następnie do pięknego Ogrodu Japońskiego. Nie sposób wyliczyć wszystkich zwierząt i roślin, jakie zobaczyliśmy, bo ich bez wątpienia było bardzo dużo. Dla niektórych z nas ta przepiękna sceneria świata roślinnego i zwierzęcego była prawdziwym „rajem”.
Po obcowaniu z naturą przyszedł czas powrotu. Jeszcze wspomnienia, dzielenie się przeżyciami i możemy powiedzieć, że wycieczka była bardzo ciekawa i pasjonująca, dzięki paniom i przewodnikowi, który w ciekawy sposób pogłębiał naszą wiedzę.
To był dzień niezapomnianych wrażeń i dlatego już teraz myślimy o następnej wyprawie.

   I jeszcze zagadka:

Czy wiecie czym się różni podróżnik od turysty?

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą!