Dzień Dziecka 2024r.

29 maja 2024 r. na stadionie sportowym Victorii Szczaniec odbył się Festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wydarzenie zostało przeprowadzone z inicjatywy Rady Rodziców i dyrektora szkoły.
W przygotowanie festynu zaangażowali się wszyscy nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Szczańcu, wielu rodziców
oraz Centrum Kultury i Biblioteki.

Podczas uroczystego przywitania dyrektor szkoły Pan Jacek Melnyk
i wójt Gminy Szczaniec Pan Maciej Sieńkowski złożyli najmłodszym życzenia, zachęcali wszystkich do dobrej zabawy i do korzystania z wielu przygotowanych dla nich niespodzianek.
Nauczyciele przeprowadzili różnorodne konkurencje sportowe. Pracownicy
z CKiB zadbali o nagłośnienie i o część rekreacyjną (robienie warkoczyków, malowanie twarzy). Rodzice upiekli przepyszne ciasta, za które bardzo dziękujemy i zadbali o zaplecze kulinarne, przygotowując m.in. popcorn, kiełbaski z grilla. Pan wójt również przygotował niespodziankę i częstował uczniów cukierkami.

Na festynie nie mogło zabraknąć Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczańcu. Ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci były ich samochód, który prezentowali, opowiadając o swoich obowiązkach i odpowiadając na wiele nurtujących młodzież pytań. Nie brakowało amatorów zwiedzania tych pojazdów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw. dmuchańce, na których można
było poskakać i pozjeżdżać do woli.

Dzień minął bezpiecznie i wszyscy spędzili go w miłej, przyjaznej atmosferze. Było smacznie, kolorowo i sportowo.

Ale przygotowanie tylu atrakcji nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe firm działających na terenie Szczańca oraz Gminy.
Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna
za otwarte, dobre serce i hojne ręce.

Dziękujemy: firmie Walus-Trans, firmie Żak, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczańcu, firmie Alltrans, firmie Miko-Okna
oraz Panu Józefowi Wenclowi.

Fotorelacja z Dnia Dziecka 🙂