Wycieczka do Poznania

28 maja 2024r. uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej udali się na wycieczkę
do Poznania. Mimo wczesnej pory wszyscy byliśmy w doskonałych humorach,
pełni nadziei na dzień obfitujący w ciekawe wrażenia. W tym dniu opiekę na uczniami sprawowały wychowawczynie klas: Aleksandra Wijatowska, Katarzyna Pisarowska-Mielnik, Beata Żelechowska oraz pedagog szkolny pani Anna Świątek.
Zwiedzanie stolicy Wielkopolski rozpoczęliśmy od pobytu na Enea Stadion.
Obiekt i jego wnętrze wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Spacer po murawie, zajęcie miejsc na ławkach zawodników rezerwowych, zwiedzanie szatni gości, sali konferencyjnej
i innych pomieszczeń, niedostępnych kibicom podczas meczu, były wspaniałą atrakcją. Uczniowie nie tylko zwiedzili ciekawe miejsca, ale również dowiedzieli się wiele o historii stadionu i jego piłkarzach w muzeum Lecha Poznań. Dzieci miały też możliwość zakupu pamiątek w sklepie „Kolejorz”. Następnie udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum tradycji i kultury. W kameralnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w warsztatach wyrabiania rogali świętomarcińskich. Śmiechu, było co niemiara. Podczas pokazu dzieci zostały także zapoznane z elementami gwary poznańskiej oraz wysłuchały legendę o św. Marcinie.
W samo południe z okien muzeum wysłuchaliśmy hejnał. Szkoda nam tylko było,
że nie zobaczyliśmy trykających się koziołków, które akurat miały awarię. Na zakończenie pobytu w Rogalowym Muzeum Poznania otrzymaliśmy certyfikat Rogalowego Czeladnika
i skosztowaliśmy rogali świętomarcińskich.
Kolejnym punktem wycieczki był Stary Rynek i spacer po nim. Zdążyliśmy jednak tylko obejrzeć kamieniczki, ratusz i kupić pamiątki, gdyż deszcz uniemożliwił nam kontynuowanie zwiedzania i dalszy pobyt na poznańskiej Malcie. Pomimo zmiany planów wycieczka udała się i dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które długo będą wspominać.

Beata Żelechowska