Dzień Dziecka 2026

Festyn z okazji Dnia Dziecka
3 czerwca br. uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie klas I – IV
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smardzewie bawili się na festynie
z okazji Dnia Dziecka. Uroczystego rozpoczęcia dziecięcej fety dokonali Dyrektor Szkoły Pan Jacek Melnyk i Zastępca Wójta Gminy Szczaniec Pani Monika Wendorff – Rygas, życząc zebranym nieustającej radości i udanej zabawy. Tego dnia sale lekcyjne i boiska przyszkolne zamieniły się w wielką salę zabaw i gier. Uczestnicy mogli brać udział
w różnorodnych konkurencjach sportowych, rozwiązywać łamigłówki logiczne,
bawić się na kolorowych dmuchańcach, oglądać filmy w sali kinowej, korzystać z malowania twarzy i zaplatania warkoczyków. W chwili oddechu uczniowie próbowali przepysznego poczęstunku. Hot dogi, frytki, owoce, przepyszne ciasta
i wyjątkowa lemoniada umilały wspaniałą zabawę.
Ten dzień pełen radości, dziecięcego gwaru i zabawy byłby niemożliwy
bez wsparcia przyjaciół szkoły.

Bardzo DZIĘKUJEMY:

  • Radzie Rodziców za pomoc w organizacji festynu,
  • rodzicom za upieczenie przepysznych ciast,
  • CKiB w Szczańcu za organizację seansu kinowego oraz malowanie twarzy naszym milusińskim i zaplatanie im warkoczyków,
  • KGW w Szczańcu za przygotowanie poczęstunku i wyjątkowej lemoniady.

Bardzo DZIĘKUJEMY za wsparcie finansowe:

  • Centrum Usług Społecznych w Szczańcu,
  • firmie ŻAK Reklama,
  • firmie Walus Trans,
  • firmie Józef Wencel PHU,
  • firmie MIKO – Okna,
  • firmie Alltrans.

Radość i dziecięcy uśmiech jest wyjątkowym podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia.

 

LA

20 maja 2026 r. na stadionie OSiR w Świebodzinie odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowali:

–  Michalina Filipowicz- bieg na 100m, skok w dal

– Kornel Filipowicz- bieg na 600m

– Piotr Chmielowiec- skok w dal

– Mateusz Koral- bieg na 100m

– Julia Turlejska- bieg na 600m

– Mateusz Koral- bieg na 100m

– Bartosz Ambroży- bieg na 600m

– Natan Chłopowiec- bieg na 100m, skok w dal

Awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 11 czerwca 2026r.
w Słubicach, wywalczyli : Kornel Filipowicz, Bartosz Ambroży i Julia Turlejska w biegu na 600 m. Gratulujemy !!!

Piłka nożna  – igrzyska młodzieży

13 i 14 kwietnia 2026r. na boisku Orlik przy Zespole Edukacyjnym Nr 1
w Świebodzinie w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży,
odbyły się  powiatowe rozgrywki  w piłce nożnej dziewcząt
i chłopców klas VII i VIII.

      13 kwietnia zmagały się dziewczęta z czterech  szkół: SP1 Świebodzin,
SP Ołobok, SP Smardzewo i SP Szczaniec. Rozegrano mecze systemem
„każdy z każdym”. Ostatecznie I miejsce i awans do  półfinałów wojewódzkich wywalczyły dziewczęta z naszej szkoły w składzie:  Filipowicz Michalina, Julia Turlejska, Amelia Twardowska, Gabriela Wróblewicz, Dominika Bock, Katarzyna Hansel, Julia Górczyńska.

  Zwyciężczyniom gratulujemy.

 

  14 kwietnia mecze rozgrywali  chłopcy w dwóch grupach. Reprezentanci naszej szkoły  zmagali się w grupie z uczniami : SP1, SP6 i SP2
w Świebodzinie. Awans do dalszego etapu rozgrywek wywalczyła
grupa z SP2 i SP6 ze Świebodzina.

Naszą szkołę reprezentowali : Kornel Filipowicz, Bartosz Ambroży,
Natan Chłopowiec, Mateusz Koral, Kacper Znamirowski, Maciej Wysota.

 

                                                                                                                                                (M.Cz)

Pika nożna – igrzyska dzieci

31 marca 2026r. również na na boisku Orlik przy Zespole Edukacyjnym nr 1
w Świebodziniew ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii igrzyska dzieci, odbyły się rozgrywki w piłce nożnej chłopców.
Wśród chłopców rywalizowało 7 zespołów ze szkół :
SP1, SP3, SP 6 w Świebodzinie, SP Zbąszynek, SP Smardzewo,
SP Ołobok oraz SP Szczaniec. Drużyny chłopców rozgrywały mecze w dwóch grupach, następnie 1 i 2 miejsce z grup między sobą stoczyły pojedynki. Ostatecznie zwyciężyła drużyna SP Zbąszynek.

Szkołę w Szczańcu reprezentowali: Aleksander Proch, Szymon Wiśniewski,Jan Mielęgowski, Filip Kasperski, Adam Szkudlarek, Dominik Walaszek oraz Damian Kłosiak.

(M.Cz.)

                                                                                                             

 

Pika nożna – igrzyska dzieci

    30 marca 2026r. na boisku Orlik przy Zespole Edukacyjnym nr 1
w Świebodzinie w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii igrzyska dzieci, odbyły się rozgrywki w piłce nożnej dziewcząt.
Systemem „każdy z każdym” rywalizowało ze sobą 5 zespołów:
SP 1 i SP 2 Świebodzin, SP Smardzewo, SP Ołobok oraz SP Szczaniec. Ostatecznie I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt ze Smardzewa,
nasze reprezentantki uplasowały się na drugiej pozycji – GRATULUJEMY

Szkołę w Szczańcu reprezentowały: Kinga Michalak, Alicja Dułak,
Nikola Lubczyńska, Julia Górczyńska, Paulina Janowska,
Lena Schupp oraz Oliwia Bejma.

(M.Cz.)