Wycieczka klas II- III

Wtorek 30 maja 2023 roku rozpoczął się dla uczniów klasy II i III oraz ich opiekunów bardzo wcześnie. Tego dnia zebraliśmy się na placu szkolnym już po godzinie szóstej, by o 6. 30 wyruszyć w kierunku Wrocławia. Wraz z nami w podróż udały się nasze wychowawczynie:
p. Beata Żelechowska oraz p. Jolanta Karcz oraz p.Sylwia de Roover, p. Anna Jędrasiak i p. Bogumiła Szeremeta. Do Wrocławia przybyliśmy o godzinie 10 – tej. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kolejkowa, czyli największej wystawy makiet kolejowych w Polsce. Ten miniaturowy  świat przedstawia charakterystyczne miejsca na terenie całego Dolnego Śląska. Wśród nich podziwialiśmy Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu oraz ponad 3500 figurek, mosty, tunele, pociągi, akweny, które tworzą setki inscenizacji nawiązujących do wydarzeń i tradycji związanych z całym Dolnym Śląskiem. Dodatkową atrakcją było przeżycie efektu dnia i nocy, a nawet burzy.
Z całą pewnością można stwierdzić, że wystawa Kolejkowo to prawdziwe dzieło sztuki.
Z Kolejkowa udaliśmy się do  wrocławskiego Zoo. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Afrykarium, w którym zachwycaliśmy się różnymi gatunkami ryb zamieszkujących morza  i oceany. Wśród nich był mały rekin, mnóstwo płaszczek, a nawet żółw morski. Widzieliśmy również stado pingwinów, czającego się w wodzie krokodyla i rodzinę hipopotamów.
W całym obiekcie panował afrykański klimat. Odwiedziliśmy również Motylarnię i wiele innych zwierząt, żyjących w zoo na wybiegu. Pełni niesamowitych wrażeń, troszkę już głodni  i zmęczeni, udaliśmy się na posiłek do jednej z ulubionych restauracji. Posileni i zregenerowani udaliśmy się w drogę powrotną do Szczańca. Podróż upłynęła w miłej
i przyjaznej atmosferze. Około godziny 20.00 nasza podróż dobiegła końca.
Wycieczka była bardzo udana, wzbogaciła nas o wiele nowych wiadomości, dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wspaniałych przeżyć.

 

IX Lubuski Sejmik Dziecięcy

31 maja 2023 r. o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbył się IX Lubuski Sejmik Dziecięcy. Tegoroczne posiedzenie przebiegało pod hasłem „25-lecie Województwa Lubuskiego”. Naszą szkołę reprezentowały Julia Zdanowicz i Małgorzata Wróblewicz , które mogły  przekonać się, jak wyglądają prace Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Tego dnia Julia wcieliła się w radną, a Małgosia w dziennikarkę relacjonującą obrady. Podczas posiedzenia dziecięcy radni dowiedzieli się, jak funkcjonuje Zarząd i Sejmik Województwa Lubuskiego.
Następnie  podzieleni na kluby, przedstawili  wypracowane wcześniej argumenty potwierdzające tezę „Lubuskie jest znane i lubiane”.
Mogli skupić się na atrakcjach turystycznych i zabytkach albo na tym,
dzięki komu lub czemu rozpoznawalne jest nasze województwo.
Następnie podjęli stosowną uchwałę. Dla uczniów, którzy wcielili się
w role dziennikarzy, zostały zorganizowane warsztaty dziennikarskie
z udziałem służb prasowych Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Lubuskiego.
Dla naszych uczennic to było bardzo ciekawe doświadczenie.

 

Wycieczka do Siedliska kl. 1

Dnia 29 maja 2023 r. uczniowie  klasy 1 odwiedzili Zagrodę Rodzinną „Józefówka” w Sątopach. Siedlisko położone jest w pięknej malowniczej okolicy, otoczone pięknym lasem. W zagrodzie na dzieci czekało wiele atrakcji warsztaty ogrodnicze-: wysiewaliśmy nasionka kwiatów, plastyczne- wykonywaliśmy lamę z prawdziwej wełenki. Można było
tam miło spędzić czas w towarzystwie alpak, lam, kóz, osiołków,
które swobodnie chodziły po wybiegu. Dzieci miały możliwość karmienia, głaskania i przytulenia się do alpak. W Papugarni podziwiały kolorowe papugi Ary, były również  niesamowite lemury, małpy   oraz różne odmiany kur ozdobnych. Dzięki temu mieliśmy możliwość obserwować zwierzęta, ich życie oraz zwyczaje. Wielką frajdę sprawiło dzieciom zjeżdżanie
na dmuchanych zamkach. Potem ze smakiem zjedliśmy kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem.

Podczas całej wycieczki dopisywał nam dobry humor i piękna pogoda.

TRÓJBÓJ   LEKKOATLETYCZNY

22 maja 2023r. na stadionie miejskim OSiR w Świebodzinie odbył się
trójbój lekkoatletyczny. W trzech konkurencjach: skoku w dal,
biegu na 60m oraz rzucie piłeczką palantową brali udział uczniowie
klasy IV. Wszystkie wyniki będą przeliczone na punkty i  przesłane do szkół.

Naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Amboży, Alan Bodzioch, Mateusz Koral, Kacper Mielęgowski, Marek Zdanowicz.