„…Babcia i dziadek bardzo mnie kochają, a ja ich też…”

To słowa jednej z uczennic. Dla niej i dla wielu innych dzieci dziadkowie są bardzo ważnymi osobami w życiu, bo dają im bezwarunkową miłość i dobroć. Ich dom to miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, gdzie wspólnie mogą odkrywać świat. Chcąc wyrazić swoją wdzięczność i miłość, uczniowie klas I-III zaprosili babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta.

Czwartkowe przedpołudnie, 8 lutego 2018 r., było pełne wrażeń i przeżyć. Każdy uczeń wypatrywał kogoś bliskiego. Trzeba przyznać, że o wyznaczonej godzinie był już komplet. Zaproszeni goście nie zawiedli. Nastała cisza. Koleżanka Małgosia przywitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy. Uczniowie pięknie recytowali, śpiewali i tańczyli wcześniej przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce. Wszystkie dotyczyły pięknych scen z życia babć i dziadków. Wiele radości przyniosły przedstawione zabawne inscenizacje w wykonaniu uczniów klas trzecich. Z sali było słychać zachwyt, śmiech i wielkie brawa. Serce podpowiadało, że występy bardzo się podobają. Piosenką „Niech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też..”, życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem zakończyła się ta wspaniała uroczystość.

Małgosia pięknie podziękowała gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością i jak zawsze nie zawiedli. Dyrektor szkoły, Pani Anna Marciniak, przyłączyła się do życzeń wnuków i podziękowała uczniom za uroczy występ, a babciom i dziadkom za wspaniałą frekwencję. Wrażenia dzieci zakończę zdaniem napisanym przez Julkę – uczennicę klasy III a:

„…Babcia i dziadek bardzo mnie kochają, a ja ich też. Mam nadzieję,
że babci i dziadkowi się podobało. I cieszę się, że wystąpiłam przed nimi…”

Krystyna Walkowiak

„W karnawale to są bale..”

Karnawał to okres przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale. Również w naszej szkole, 8 lutego 2018 r., odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Dzieci wystąpiły w pomysłowych i zabawnych strojach. Można było spotkać wróżki, księżniczki, piratów i wiele innych postaci. Rozpoznanie dzieci było bardzo trudne. Również wychowawczynie klas nie zapomniały o karnawałowym szaleństwie i przygotowały dla siebie ciekawe stroje. Dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, tańcach i konkursach. Dużo śmiechu było podczas tańca na gazecie oraz tańca z balonem, który płatał dzieciom różne figle. Na sali podczas pląsów było wesoło i kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy najmłodszych nawet w chwilach zmęczenia.
Wspólna zabawa przy muzyce dała dzieciom wiele radości, rozwinęła ich kreatywność oraz zintegrowała jeszcze bardziej środowisko uczniowskie. Kolejny bal karnawałowy dopiero za rok.

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W dniach od 5 do 9 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Organizacją tego przedsięwzięcia zajął się zespół nauczycieli
w składzie: Marzena Majda-Pokrywczyńska, Jacek Melnyk, Katarzyna Pisarowska-Mielnik i Aldona Pokrywczyńska.
Każda inicjatywa oprócz planu wymaga również odpowiedniej oprawy, dlatego klasy IIIA gimnazjum oraz VII SP wraz ze swoimi wychowawczyniami podjęły się udekorowania korytarzy szkolnych własnoręcznie wykonanymi sercami.
Każdy dzień miał swoją nazwę i szczególną grupę adresatów. I tak, poniedziałek był dniem życzliwości wobec uczniów. Nauczyciele, którzy na co dzień okazują szacunek
i pedagogiczną troskę swoim wychowankom, w tym dniu oprócz dawki cierpliwości
i uśmiechu dodatkowo nie robili kartkówek, sprawdzianów ani prac klasowych. Ponadto nie pytali i nikomu nie zadawali prac domowych. Niejeden uczeń pomyślał: „Szkoda,
że taki dzień jest tylko raz w roku…”.
We wtorek mogliśmy włożyć kolorowe stroje, by podkreślić, że jest to dzień życzliwości wobec koleżanek i kolegów. Tego dnia robiliśmy różne miłe niespodzianki tym, których darzymy szczególną sympatią i tym, których słabiej znamy lub po prostu lubimy mniej.
Środa była dniem życzliwości wobec nauczycieli. Każda z klas wymyśliła swój własny sposób na okazanie sympatii nauczycielom, np. dziewczęta z klasy VII własnoręcznie upiekły ciasto i babeczki, którymi w imieniu całej klasy obdarowywały wszystkich pedagogów. Wielu uczniów skorzystało z możliwości zamiany ról z nauczycielem wybranego przez siebie przedmiotu i (po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów) przeprowadzili swoje pierwsze, ale może nie ostatnie, lekcje.
Na tłusty czwartek czekamy zawsze, ale w tym roku był to w naszej szkole wyjątkowy dzień radości, dzień słodkości. Po 4. lekcji odbył się konkurs na ciekawie wyeksponowane pączki. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięskiej klasy, gdyż prezentacje przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy niezwykle kreatywni. Wystawa była ucztą dla oczu, a później stała się prawdziwą rozkoszą dla naszych podniebień i żołądków. Po południu odbył się kostiumowy bal karnawałowy, podczas którego przeprowadzony został konkurs
na najciekawszy strój. Bawiliśmy się świetnie, a punktem kulminacyjnym naszego balu była prezentacja teledysków do piosenek o miłości, które każda z klas przygotowywała przez ostatnie dwa tygodnie. I tu po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy utalentowani pod wieloma względami. Dopracowany został każdy szczegół: scenografia, charakteryzacja, choreografia, kostiumy, ruch sceniczny, a dzięki temu publiczność bawiła się znakomicie. To był udany bal karnawałowy.
9 lutego, w piątek nadszedł czas na finał. Czynna od poniedziałku do środy poczta walentynkowa zatrudniła na ten dzień trzy Anioły, które, ku uciesze spragnionych miłości, przyjaźni i życzliwości, rozdały „walentynki”. Ponadto do zaprzyjaźnionych zakładów pracy ruszyli uczniowie z własnoręcznie wykonanymi breloczkami.
Mamy nadzieję, że życzliwość wejdzie nam w krew i będziemy ja okazywać wszystkim nie tylko raz w roku, ale przez cały czas.

Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 09.02.2018 roku uczniowie trzeciej klasy gimnazjum mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce zawodoznawczej. Wraz z opiekunkami K. Piątek oraz A. Białasik odwiedzili firmę Zyguła, która od lat zajmuje się produkcją wyrobów mięsnych. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość nie tylko usłyszeć o etapach rozwoju zakładu,
ale również dowiedzieć się wymaganiach stawianych kandydatom do pracy
na poszczególnych stanowiskach, o możliwościach podjęcia tam w przyszłości zatrudnienia. Uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po poszczególnych działach, gdzie można było zobaczyć jak od początku do końca powstaje produkt.
Kolejnym etapem wyjazdu była firma BESTEM w Dąbrówce Wlkp., która jest znaczącym producentem opakowań wykorzystujących technologię plastra miodu. Dyrektor operacyjny zakładu pan Adam Huchwajda przedstawił gimnazjalistom etapy powstawania firmy, działania marketingowe podejmowane w ramach jej rozwoju, oprowadził grupę po halach produkcyjnych, zaprezentował gotowy produkt.
Nie na darmo mówi się iż: ”Podróże kształcą”. Wyjazd był niezwykle udany
i zachęca do podejmowania nowych wyzwań.

Anna Białasik

FERIE ZIMOWE 2018

Zapraszamy naszych uczniów codziennie od poniedziałku do piątku przez całe ferie (12-23.02.2018) do szkoły na:

  • zajęcia sportowe (gry, zabawy, turnieje indywidualne i zespołowe…)
    godz. 09:00 – 11:00 (szkoła podstawowa klasy 1-6)
    godz. 11:00 – 13:00 (klasa 7 i gimnazjum)
  • zajęcia informatyczno-multimedialne (Internet, gry, oprogramowanie…)
    godz. 09:00 – 11:00
  • zajęcia świetlicowe (kulinarne, cymbergaj, gry planszowe, maple…)
    godz. 11:00 – 13:00