Boże Narodzenie jest okazją do miłych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem, do rozmów, wspólnego kolędowania oraz wydobycia z serca tego, co najpiękniejsze. Każdego roku w naszej szkole mamy też okazję obejrzeć jasełka lub spektakl bożonarodzeniowy.
W tym roku uczniowie z klasy IIA i IIB gimnazjum oraz piątoklasiści przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie pod tytułem „Boże Narodzenie mimo wszystko”. Scenariusz tego przedstawienia napisało życie. Zgromadzeni w auli szkolnej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mili goście mieli okazję zobaczyć sceny, które rozgrywały się we współczesności, ale swój finał miały przy Bożym Żłóbku.
Może niejednemu widzowi nasunęło się pytanie: jak to możliwe? Przecież Jezus urodził się ponad dwa tysiące lat temu… Czy może narodzić się powtórnie? Skąd w progu naszego domu Maryja z Józefem i małym Dzieciątkiem na ręku? Czy to możliwe, byśmy każdego roku mogli świętować Boże Narodzenie? Czy oprócz Świętej Rodziny stoją obok nas również Anioł i diabeł?
Tak! To wszystko jest możliwe. Każdego dnia dokonujemy wyboru między dobrem a złem. Diabeł i Anioł walczą wtedy o naszą duszę. A Boże Narodzenie nie potrzebuje kalendarza. Ono jest zawsze, gdy wybieramy i czynimy dobro, bo właśnie wtedy Bóg się rodzi w naszym sercu.
Ale są ludzie, którzy się pogubili, którzy zatracili sens życia, którym poplątały się ścieżki i poprzestawiała hierarchia wartości. Co się wówczas dzieje? Czy Bóg ich odtrąca? Czy zapomina? Czy z ich powodu nie narodzi się powtórnie?
Tytuł spektaklu sugeruje odpowiedź: Boże Narodzenie będzie mimo wszystko! Bo Bóg kocha ludzi.
Młodzi aktorzy wczuli się w swoje role znakomicie i zagrali tak, że niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Było pięknie, wzruszająco i bardzo profesjonalnie, choć na scenie występowali amatorzy…
Spektakl zakończył się wyjątkową pastorałką pt. „Znak pokoju”, którą wykonali wszyscy aktorzy oraz pan Jarosław Prążyński, który przygotował dzieci z klasy piątej, i pani Aldona Pokrywczyńska, która pracowała z kółkiem teatralnym.
Jesteśmy bogatą szkołą, bo mamy cenny skarb – naszą zdolną młodzież!