Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Gimnazjum – 27.06.2014 r.

Przyjazd:   PKS – liniowy bez zmian

  • godz.   7.45 –   8.45 –  Msza św.
  • godz.   9.00 – 11.00 – Uroczystość zakończenia roku szkolnego (świetlica szkolna),
  • godz. 11.05 – 11.30 –  Spotkania z Wychowawcami,
  •  godz. 11.30 – 12.30 –  Spotkania w gab. nr 9 z p. A. Nowaczyk,
  • godz. 12.10  – odjazd  do Myszęcina przez Wilenko,
  • godz. 12.30  – odjazd  uczniów  w  kier.  Dąbrówki Małej, Smardzewa i pozostałych miejscowości, z których dojeżdżają uczniowie gimnazjum.

Szkoła Podstawowa – 27.06.2014 r.

Przyjazd:  Myszęcin /kurs dodatkowy/ – 9.25 (bloki), PKS – 9.30, Nowe Karcze –  9.35, Wilenko – 9.45, Szczaniec – 9.55

Dąbrówka Mała – /kurs dodatkowy/ – godz. 10.10,  Szczaniec – 10.20

  • godz. 10.30 – 11.30   – Msza św.
  • godz. 11.45 – 13.30   – Uroczystość zakończenia roku szkolnego Szkoły Podstawowej (świetlica szkolna),
  • godz. 13.35 – 14.00   – Spotkania  z Wychowawcami,
  • godz. 14.05 – odjazd  do Myszęcina  przez Wilenko, Nowe Karcze, PKS – autobus liniowy bez zmian.
  • godz. 14.30 – odjazd  do Dąbrówki Małej i dalej w kierunku Smardzewa – PKS -autobus liniowy


Kiermasz Podręczników Szkolnych

Aby wyprodukować tonę papieru potrzeba  ściąć 17 drzew oraz 26,5 tyś litrów wody.  Dlatego należy zastanowić się czy  do nauki  w szkole potrzebne są zawsze nowe podręczniki? Czy możemy wykorzystywać książki już wyprodukowane? Ależ takJ  Nie chcemy narażać na „degradację” środowisko i budżety domowe  rodziców. Dlatego wolontariusze w naszej szkole zorganizowali kiermasz  podręczników szkolnych. W dniach  17 i 18 czerwca uczniowie oddawali  swoje podręczniki po to,  aby ich koledzy mogli  je kupić w dniach 23 i 24 czerwca.  Podręczniki, które nie zostaną sprzedane będą mogły być przekazane do biblioteki szkolnej. Życzylibyśmy sobie, aby taka forma pozyskiwania  szkolnych książek weszła na stałe do naszych działań.

Zarząd szkolnego Klubu Wolontariuszy „MocnoPomocni”

 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

Nasza klasa II B gimnazjum już od ponad roku planowała klasowy wyjazd. W końcu nadszedł ten dzień. 8 czerwca wieczorem wyruszyliśmy w podróż pociągiem i już następnego dnia rano witał nas Kraków. Wraz z nami do Krakowa przyjechała nasza wychowawczyni, Pani Anna Marciniak, która wszystko zorganizowała, oraz Pani Jolanta Karcz.

Zaczęliśmy od wizyty na Wawelu. Zwiedziliśmy wystawę Wawel Zaginiony, Skarbiec Koronny i Zbrojownie, Królewską Katedrę z Dzwonem Zygmunta oraz zeszliśmy do Grobów Królewskich znajdujących się w kryptach pod katedrą. Ze wzgórza wawelskiego zeszliśmy przez Smoczą Jamę wprost nad Wisłę. Następnie poszliśmy na Stare Miasto.

Po obiedzie udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego, Hostelu Orient Expres, zlokalizowanego tuż przy Plantach niedaleko dworca. Po krótkim odpoczynku wróciliśmy na starówkę. Tam zwiedzaliśmy Podziemia Rynku, gdzie odwiedzając wystawę Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, mogliśmy poczuć atmosferę panującą w średniowiecznym mieście.

Dzień zakończyliśmy odpoczynkiem pod pomnikiem Adama Mickiewicza, który stał się naszym punktem orientacyjnym i wokół którego wielokrotnie się przemieszczaliśmy. Wróciliśmy do hostelu zmęczeni i głodni. Przygotowaliśmy sobie kolację i spędziliśmy miły wieczór w przestronnej jadalni-świetlicy.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania najważniejszych miejsc na Starym Mieście. Byliśmy w Kościele Mariackim podczas otwierania ołtarza Wita Stwosza. Podziwialiśmy w nim przepiękne zabytkowe wnętrze oraz polichromię, dzieło m.in. Jana Matejki. Zwiedziliśmy Barbakan, Mury Obronne oraz Bramę Floriańską gdzie obejrzeliśmy film o powstaniu Krakowa. Następnie byliśmy w domu Jana Matejki – najstarszym muzeum biograficznym w Polsce.

Po obiedzie udaliśmy się tramwajem do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, pierwszego sensorycznego parku edukacyjnego w Polsce, w którym rządzi Fizyka. Bardzo aktywnie spędziliśmy tu czas łącząc zabawę z edukacją.

Następnie byliśmy w Cinema City gdzie obejrzeliśmy film pt. „Czarownica”, który nie tylko urzekł nas scenografią oraz efektami specjalnymi, ale i wzruszył.

Tego dnia po kolacji odbyliśmy jeszcze nocny spacer po Krakowie. Odwiedziliśmy ziejącego ogniem smoka. Podziwialiśmy magicznie oświetlony Wawel oraz Stare Miasto. No i oczywiście posiedzieliśmy pod „Adasiem”.

Po dniu tak pełnym wrażeń zapomnieliśmy o „zielonej nocy” co ucieszyło nasze Panie 🙂

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Muzeum Narodowym Krakowa w Sukiennicach. Następnie zjedliśmy lody w „Jamie Michalika”, najsławniejszej polskiej kawiarni artystycznej o ponad stuletnich tradycjach literackich.

Najważniejszym punktem programu trzeciego dnia było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”, do której pojechaliśmy pociągiem. Podróż w głąb ziemi rozpoczęliśmy szybie Daniłowicza. Schodząc na głębokość 135 m, podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Obiad zjedliśmy w podziemnej restauracji. Byliśmy także w komorze Lill Górna, gdzie znajduje się pierwsze w świecie podziemne kino 5D oraz ponad 20 interaktywnych stanowisk, gdzie ucząc się przez zabawę miło spędziliśmy czas. Po zwiedzeniu Muzeum Żup Solnych, wyjechaliśmy na powierzchnię windą i wróciliśmy pociągiem do Krakowa.

Mieliśmy jeszcze trochę czasu wiec poszliśmy na spacer aby pożegnać się ze Starym Miastem i oczywiście z „Adasiem”. Żal było odjeżdżać. Ale chyba zaraziliśmy się, tak jak nasza Pani i już chcemy do Krakowa wracać. To jest naprawdę Magiczne Miasto.

Uczniowie klasy IIb gimnazjum

FINAŁY WOJEWÓDZKIE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Rok szkolny 2013/2014 kończy się wielkim sukcesem szczanieckich gimnazjalistek.

16 czerwca 2014r w Nowym Miasteczku reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum rywalizowała w finałach wojewódzkich w piłce nożnej. Spotkały się tam najlepsze drużyny dziewcząt województwa lubuskiego : z Gimnazjum Sportowego w Gorzowie Wlkp. oraz gimnazjów: w Nowym Miasteczku, w Kostrzynie nad Odrą, w Sławie, w Trzebieli i w Szczańcu. W rezultacie dziewczęta z naszej szkoły uplasowały się na V miejscu finałów wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej .

Gratulujemy!