POLSKA – TO NASZA OJCZYZNA

30 kwietnia br. uczniowie, dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się w szkolnej auli na uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia gościliśmy Wójta Gminy Szczaniec Pana Macieja Sieńkowskiego. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem wychowawczyni
Pani Anny Sadowskiej. Uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne i zachęcali zebranych
do wspólnego śpiewu. Historyczne informacje na temat ważnego wydarzenia – uchwalenia Konstytucji 3 maja urozmaicały recytowane przez uczniów patriotyczne wiersze.
Na zakończenie uroczystości głos zabrali : dyrektor szkoły Pan Jacek Melnyk
i wójt Pan Maciej Sieńkowski.

Wierszem i piosenką uczniowie pokazali, jak ważna jest dla nich POLSKA
– NASZA OJCZYZNA.

Z wizytą w bibliotece

29 kwietnia 2026r. uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach czytelniczych
w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu, w ramach realizacji projektu
„Misja: Kwiecień Miesiącem Książki”. Podczas warsztatów opowiadali o swoich książkowych bohaterach, wymieniali „supermoce”, które dostarcza im czytanie, „pakowali” do plecaka czytelnika przedmioty, które umilają im czytanie.
Warsztaty były kreatywne
i pouczające. Pozwoliły uczniom spojrzeć na czytanie w inny sposób oraz pokazały,
że może ono być nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością.

 

 

Mistrzowie rachunku-finał konkursu ABAKUS

24 kwietnia 2026r. w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie odbył się finał międzyszkolnego konkursu Powiatowego Turnieju Rachunkowego ABAKUS. Konkurs objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
W finale rywalizowało 84 szkolnych mistrzów rachunku klas 4-8,
którzy rozwiązywali zadania w czasie 45 minut.
Naszą szkołę reprezentowali:
•    w kategorii klas IV- Wojciech Garbowski, Tymoteusz Sadowski
•    w kategorii klas V- Michał Ciesielski, Inga Jerzynek
•    w kategorii klas VI- Dawid Ciesielski, Kinga Michalak
•    w kategorii klas VII- Lena Osińska, Maciej Zieliński
•    w kategorii klas VIII- Kornel Filipowicz, Michalina Filipowicz.

W czasie przerwy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek,
a komisja zajęła się sprawdzaniem ich prace. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie brali udział w rozgrywkach gier planszowych:
gry matematyczne, logiczne, strategiczne. Wszyscy świetnie się bawili.

Miło nam ogłosić, że:
* Dawid Ciesielski- zajął III miejsce w Powiatowym Turnieju Rachunkowym „ABAKUS” klas 6
* Kornel Filipowicz- zajął III miejsce w Powiatowym Turnieju Rachunkowym „ABAKUS” klas 8.

Gratulujemy !

Sadzenie lasu

W drugim terminie swój kawałek lasu posadziła klasa 6.
Pod opieką pani Marzeny i pani Sylwii oraz pod czujnym okiem
pani Magdaleny Deptuły, pana Marka Bocka oraz pana Marcina Garbowskiego udało się powiększyć dwukrotnie nasze szkolne nasadzenia.
Od tej wiosny mamy „swoje” wyjątkowe miejsce na Ziemi.

Dziękujemy, że mogliśmy tam być. 🙂